Eurohit S.A. podpisała Plan Połączenia z Sheepyard Sp. z o.o.

Eurohit S.A. (poprzednio BOA S.A.), Spółka notowana na rynku NewConnect od 2010 r., podpisała Plan Połączenia z Sheepyard Sp. z o.o. Po połączeniu Spółka zmieni nazwę na Sheepyard S.A. i będzie prowadziła działalność w branży gier mobilnych.

Eurohit S.A. podpisała w dniu 30.08.2021 r. z Sheepyard Sp. z o.o. Plan Połączenia obu spółek. Planowane połączenie nastąpi w drodze przeniesienia całego majątku Sheepyard Sp. z o.o. jako spółki przejmowanej na Eurohit S.A. jako spółki przejmującej w zamian za akcje, które spółka przejmująca wyda wspólnikom spółki przejmowanej. Wartość obu spółek została ustalona przez niezależnego biegłego rewidenta i zgodnie z otrzymanymi wycenami została oszacowana na kwotę 152.385.773,34 zł w przypadku Sheepyard Sp. z o.o. oraz na kwotę 11.927.298,34 zł dla Eurohit S.A. W wyniku połączenia spółek Emitent dokona podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 11.797.500 zł w drodze emisji 23.595.000 szt. akcji serii D po cenie emisyjnej wynoszącej 6,46 zł za 1 akcję. Zarząd Eurohit S.A. liczy, że po połączeniu spółek i rozpoczęciu nowej działalności w dynamicznie rosnącej branży gier mobilnych uda jej się poprawić wyniki finansowe.

„Po wielu miesiącach pracy udało nam się w końcu podpisać Plan Połączenia z Sheepyard Sp. z o.o. Jest to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w wieloletniej historii Spółki. Rynek gier mobilnych bardzo szybko rośnie, więc wejście w ten obszar biznesowy powinno przynieść wymierne rezultaty. Dla Sheepyard upublicznienie na rynku NewConnect to również bardzo istotny krok w kierunku dalszego rozwoju. Obecnie będziemy kontynuowali proces połączenia i realizowali jego kolejne etapy. Zależy nam na możliwie szybkiej finalizacji całej transakcji.” – podkreśla Łukasz Górski, Prezes Zarządu Spółki Eurohit S.A.

W pierwszej fazie po zrealizowaniu Połączenia, Spółka będzie działała w jednym podmiocie pod firmą Sheepyard Spółka Akcyjna, w którym będzie prowadzona działalność w branży gier mobilnych. Sheepyard jest bowiem polskim producentem oraz wydawcą gier mobilnych, który do tej pory zbudował ponad dwudziestoosobowy, międzynarodowy zespół produkcyjno-wydawniczy, stworzony z byłych pracowników takich firm jak Boombit, Vivid Games, Playsoft, Lockwood Publishing, Appodeal czy Playrix.

„Podpisanie Planu Połączenia to bardzo ważny moment w historii firmy. Spółka istnieje od nieco ponad dwóch lat, działa bardzo prężnie i na bieżąco rozbudowuje swoje portfolio. Wejście na NewConnect stwarza dla nas szansę na poszerzenie działań zarówno produkcyjnych, jak i marketingowych. Jestem pewien, że w efekcie połączenia spółek Sheepyard wzniesie się na nowy poziom i stanie się jednym z największych graczy na rynku NewConnect.” – dodaje Paweł Owczyński, Prezes Zarządu Spółki Sheepyard Sp. z o.o.

Sheepyard Sp. z o.o. pracuje zarówno nad tworzeniem, jak i publikowaniem gier mobilnych na platformach Apple App Store i Google Play Store. Specjalizuje się w formacie free to play (F2P), co oznacza, że ściągnięcie gry jest darmowe, a model monetyzacyjny opiera się na mikropłatnościach oraz oglądaniu reklam. Dzięki różnorodności dziewięciu projektów, które Sheepyard ma aktualnie w swoim portfolio, gry trafiają do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od wieku, płci, lokalizacji czy zainteresowań. Sheepyard może pochwalić się takimi produkcjami jak „Stormbound: Kingdom Wars”, „Ocean Merge”, „Space Army”, jeszcze w tym roku swoją premierę będą miały 2 produkcje typu Idle („Idle Creepy Park Inc.” oraz „Idle Transport Trains”). Pozytywnym echem odbiła się również niedawna wiadomość o tym, że Sheepyard przejął swego czasu bardzo popularną grę „PuzzleCraft 2” od studia ATGames i w drugim kwartale 2022 roku zamierza wydać odświeżoną wersję tej produkcji.

Eurohit S.A. (poprzednio BOA S.A.) to spółka notowana na rynku NewConnect od 2010 r. W 2020 roku została ona przejęta przez nowych inwestorów. Akcjonariusze Spółki podczas ZWZA w marcu 2020 r. zadecydowali o zmianie nazwy na Eurohit S.A.

Więcej informacji o Sheepyard:

https://www.sheepyard.pl/

Dodaj komentarz